logo TANTUMGRIP

Tratează simptomele multiple asociate cu
răceala și gripa

TANTUMGRIP acționează în 15 minute

TRATAMENT CU
BENEFICII MULTIPLE

TANTUMGRIP reduce febra, calmează durerile și desfundă nasul
TANTUMGRIP Ingrediente
TANTUMGRIP tratează simptomele multiple asociate cu răceala și gripa.

Reduce febra

TANTUMGRIP reduce febra datorită efectului antipiretic al paracetamolului, iar tu te vei simți mai bine.

Calmează durerea de cap

TANTUMGRIP, datorită efectului analgezic cunoscut al paracetamolului, este eficient în ameliorarea durerilor, inclusiv a durerilor de cap.

Calmează durerile musculare

TANTUMGRIP calmează durerile musculare asociate cu răceala și gripa datorită efectului analgezic al paracetamolului. Paracetamolul se absoarbe rapid și starea de bine revine.

Desfundă nasul

TANTUMGRIP te ajută să respiri mai bine și mai ușor. Clorhidratul de fenilefrină, cu efect decongestionant nazal, reduce inflamația de la nivelul mucoasei nasului și ameliorează congestia nazală.

TRATAMENT CU
BENEFICII MULTIPLE

TANTUMGRIP tratează simptomele multiple asociate cu răceala și gripa.

Cum se administrează
TANTUMGRIP?

Doze recomandate

Adulți și copii cu vârsta peste 12 ani
1 plic la interval de 4-6 ore până la maxim 4 plicuri
într-un interval de 24 ore.

Vârstnici
Nu există nicio indicație referitoare la modificarea
dozei pentru vârstnici.

Copii și adolescenți
Nu trebuie administrat la copii cu vârsta sub 12 ani.

Mod de administrare

Pentru administrare orală.
Dizolvați un plic într-un pahar cu apă (aproximativ 150 ml),
caldă sau rece și îndulciți după gust.

Dacă simptomele dumneavoastră de răceală sau gripă persistă mai mult
de 3 zile, sau se înrăutățesc, adresați-vă medicului sau farmacistului. Nu utilizați TANTUMGRIP mai mult de 5 zile.

Cum se administrează
TANTUMGRIP?

TANTUMGRIP este disponibil în 2 variante.

Tu ce gust alegi?

Medicament cu activitate analgezică, antipiretică și efect decongestionant nazal ce ameliorează simptomele de răceală și gripă. Reduce febra, calmează durerile asociate și desfundă nasul.

TANTUMGRIP Lămâie și miere

TANTUMGRIP

Cu gust de lămâie și miere
TANTUMGRIP Prospect lămâie și miere

Prospect pentru TANTUMGRIP cu gust de lămâie și miere

TANTUMGRIP Portocală

TANTUMGRIP

Cu gust de portocală
TANTUMGRIP Prospect portocală

Prospect pentru TANTUMGRIP cu gust de portocală

Fiecare plic de TANTUMGRIP conține paracetamol 600mg și clorhidrat de fenilefrină 10mg

Logo TANTUMGRIP

Doze și mod de administrare: Adulți și copii cu vârsta peste 12 ani: 1 plic la interval de 4-6 ore până la maxim 4 plicuri intr-un interval de 24 de ore. Nu trebuie administrat la copii cu vârsta sub 12 ani. Mod de administrare: Pentru administrare orală. Dizolvați un plic într-un pahar cu apă (aproximativ 150 ml.), caldă sau rece și îndulciți după gust. Sarcina și alăptarea: Utilizarea TANTUMGRIP nu este recomandată în timpul sarcinii sau alăptării. Nu luați TANTUMGRIP: dacă luați sau ați luat în ultimele 14 zile un medicament numit inhibitor al monoaminooxidazei (IMAO). Nu utilizați TANTUMGRIP mai mult de 5 zile. Aceste medicamente se pot elibera fără prescripție medicală. Se recomandă citirea cu atenție a prospectului sau a informațiilor de pe ambalaj. Dacă apar manifestări neplăcute adresați-vă medicului sau farmacistului.

Viză de publicitate nr. 3837 din 15.10.2021

Contact   •   Cookies   •   Termeni

© 2020 TANTUMGRIP, Toate drepturile rezervate.